סיטונאי קמח 

לא על הקמח לבדו
לבתי מאפה או קונדיטוריות מומלץ לבחור בסיטונאי קמח אמין, שמציע מגוון רחב של סוגי קמח וחומרי גלם אחרים


סיור קצר בין מדפי מוצרי האפייה והקונדיטוריה מגלה שישנם לא מעט סוגי קמח לבחירה. על מנת לבחור בסוג המתאים, בעיקר אם מדובר במאפיה או בקונדיטוריה שמייצרות מוצרים בהיקפים גדולים יחסית, מומלץ לבחור בסיטונאי קמח אמין שמציע מגוון רחב של סוגי קמח וחומרי גלם אחרים לייצור מוצרי מאפה או קונדיטוריה.

על מנת לבחור את סוג הקמח הנכון יש להתאים אותו למוצר אותו מבקשים להכין. הקמח מכיל פחמימות ופרוטאין. קמח מלא מכיל גם מעט שומן. מבין שלושת המרכיבים האמורים, הפרוטאין הוא החשוב ביותר עבור האופה או הקונדיטור.

הפרוטאין שבקמח מכונה פרוטאין לייצור גלוטן. הכמות והאיכות של הפרוטאין יקבעו כיצד יתנהג הקמח בתהליך ההכנה של המוצר. קמח המכיל אחוזים גבוהים של פרוטאין משמע קמח חזק וטוב יותר לבצק לעיס, פריך ולמוצרים הדורשים תפיחה באמצעות שמרים. קמח שמכיל מינונים נמוכים של פרוטאין הוא קמח רך יותר, שיתאים למוצרי מאפה עדינים יותר, כגון בצק לפאי, עוגות, עוגיות וביסקוויטים.

מאחר והיקף הפרוטאין בקמח יכול לנוע בין חמישה אחוז לבין חמישה עשר אחוז, בתעשיית ייצור הקמח אפשר למצוא סימונים שמסייעים באיתור סוג הקמח הנכון והמתאים לכל צורך. בהמשך לכך, אם מעוניינים לייצר תפריט מוצרים מגוון ומעניין, מומלץ לבחור בסיטונאי קמח שמסוגל לספק מגוון סוגים של קמח. על מנת לחסוך בעלויות על חומרי גלם, מומלץ לרכוש כמה שיותר מוצרים מספק אחד.

סלאימה שיווק קמח
חומרי גלם לקונדיטוריות | חומרי גלם למאפיות

053-9345750