סוגי קמח

 

בתעשיית המזון מייצרים ועושים שימוש בסוגי קמח רבים למטרות שונות. איזה סוג קמח הוא הנפוץ ביותר ומאיזה קמח מכינים פסטה? 

 

בתעשיית המזון אפשר למצוא סוגים שונים של קמח המשמשים למטרות שונות. ישנם סוגי קמח המיוצרים במיוחד על מנת לתת מענה לענף האפייה והקונדיטוריה וסוגי קמח אחרים מיוצרים על מנת לשמש מרכיב בייצור מוצר מזון שאינו קשור בענף האפייה או הקונדיטוריה. כיום ניתן אף למצוא חברות המייצרות סוגי קמח בהתאמה אישית, כפתרון ללקוחות המבקשים לייצר מוצר בלעדי.

אחד מסוגי הקמח הנפוצים הוא קמח לבן. הוא מכיל כ-75% מגרגירי החיטה ומשמש ברוב המקרים להכנת עוגות, מאפים, עוגיות וביסקוויטים. להכנת עוגה נוהגים להוסיף לקמח אבקת אפיה על מנת להשיג תפיחה.

בין הסוגים הנפוצים אפשר למצוא גם קמח חיטה, קמח חיטה מלאה, קמח שעורה, קמח כוסמת, קמח כוסמין, קמח ללחם, קמח לאפיה, קמח לעוגה, קמח לפסטה (הנקרא בשפה המקצועית גם דופיו זירו, Duppio Zero), קמח לפיצה ועוד. אחד המאפיינים המבדלים קמח לפסטה מסוגי קמח אחרים הוא, למשל, דרגת הטחינה של הקמח. קמח ללחם מתאפיין באחוז גבוה של פרוטאין, בהשוואה לקמח לאפיה או קמח לעוגה, שיכילו בין שמונה לתשעה אחוזים. קמח ללחם לבן, קמח לאפיה וקמח לעוגה עוברים הלבנה שפוגעת מעט באיכות התפיחה שלהם. את קמח השעורה כדאי לשלב עם אחוז מסוים של קמח לבן, כדי להפוך את תהליך הכנת הבצק לקל יותר. קמח שעורה מצוין לשם הכנת בצק לעיס, משום שהוא מתאפיין באלסטיות טבעית. לחמים שנאפו מקמח שעורה שומרים על טריותם למשך זמן רב יותר.

סלאימה שיווק קמח
חומרי גלם לקונדיטוריות | חומרי גלם למאפיות

053-9345750