חומרי גלם לקונדיטוריה

 

בעשורים האחרונים מגוון חומרי הגלם לקונדיטוריה מתרחב תדיר. השפעות ההשקעה בפיתוח טכנולוגיות מזון לא פוסחות על תעשיית האפייה והקונדיטוריה והן מאפשרות תהליכים מדויקים, פשוטים ויעילים, שמפיקים מוצרים בריאים וטעימים. נוכח המגוון האינסופי של חומרי הגלם לקונדיטוריה חשוב לדעת איזו תוצאה מספק כל אחד מחומרי הגלם.

 

למרות המגוון, לא כל קונדיטוריה יכולה להחזיק במלאי את שלל המוצרים שבנמצא. מתוך הרשימה העצומה אפשר להצביע על כמה מרכיבי חובה הדרושים לכל קונדיטוריה באשר היא. הראשון מבין המרכיבים הוא קמח. ישנו מגוון סוגים של קמח וכל אחד מאפשר תוצאה אחרת: קמח מחיטה מלאה למשל שומר על רמה גבוהה של ערכים תזונתיים במוצר; קמח לעוגות מכיל מידה נמוכה של פרוטאין וגלוטן בהשוואה לסוגי קמח אחרים ומספק בצק בטקסטורה קלה ואוורירית. מרכיב חיוני נוסף הוא שמרים, אשר להם תפקיד ידוע: תפיחה.

 

סוכר ומלח, גם הם ברשימת חומרי הגלם הבסיסיים שכדאי שיהיו בכל קונדיטוריה. הצורה הרווחת ביותר בה משתמשים בסוכר ומלח בקונדיטוריות היא גרגירים. ישנם לא מעט מתכונים שדורשים שימוש באבקת סוכר במקום בגרגירי סוכר. עוד ברשימת חומרי הגלם: חמאה או מרגרינה, ביצים וחלב. המרכיבים האלה משמשים בסיס להכנת קרמים וקצפות למיניהן. שומן צמחי מוקשה או נוזלי גם הוא אחד מהמרכיבים החשובים שמשמשים לתהליכים שונים, בהכנת מוצרי קונדיטוריה. תמציות טעם וריח ותבלינים הם חלק בלתי נפרד ממלאי חומרי הגלם הבסיסיים שניתן למצוא בקונדיטוריות. סוגי התבלינים והתמציות ישתנו בהתאם למתכונים שמכינים בכל קונדיטוריה. 

סלאימה שיווק קמח
חומרי גלם לקונדיטוריות | חומרי גלם למאפיות

053-9345750